Bakla 2024

Hokejska reprezentanca Slovenije se je uvrstila na tretji olimpijski kvalifikacijski turnir

Slovenska hokejska reprezentanca je v tekmi 3. kroga olimpijskega kvalifikacijskega turnirja na Jesenicah premagala Japonsko s 6:2 (0:1, 1:0, 5:1). Slovenci so osvojili prvo mesto in si zagotovili uvrstitev na zadnjo stopnjo kvalifikacijskega tekmovanja, ki bo avgusta.
Na avgustovskem turnirju na Norveškem se bodo Slovenci merili z domačini, Danci in Korejci, le prvo mesto pa vodi na olimpijske igre v Pekingu 2022.

Za Slovenijo so zadeli Jan Urbas (26.), Ken Ograjenšek (46.), Robert Sabolič (47.), Rok Tičar (58. in 59.) ter Miha Zajc (60.).
Na prvih dveh tekmah na Jesenicah je Slovenija premagala Litvo z 12:2 in Hrvaško s 7:0.
V današnji prvi tekmi pa je Litva premagala Hrvaško s 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).