Slovenske olimpijske kolajne

POI Stockholm 1912
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Rudolf Cvetko sabljanje ekipno 2. m
POI Pariz 1924
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Leon Štukelj gimnastika-športna drog 1.m
Leon Štukelj gimnastika-športna mnogoboj 1.m
POI Amsterdam 1928
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Jože Primožič gimnastika-športna bradlja 2.m
Leon Štukelj gimnastika športna ekipno-vrsta 3.m
Edvard Antosiewicz gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Stane Derganc gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Boris Gregorka gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Anton Malej gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Janez Porenta gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Jože Primožič gimnastika-športna ekipno-vrsta 3.m
Leon Štukelj gimnastika-športna krogi 1.m
Leon Štukelj gimnastika-športna mnogoboj 3.m
Stane Derganc gimnastika-športna preskok 3.m
POI Berlin1936
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Leon Štukelj gimnastika-športna krogi 2.m
POI Tokio 1964
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Miroslav Cerar gimnastika-športna drog 3.m
Miroslav Cerar gimnastika-športna konj z ročaji 1.m
POI Ciudad de Mexico 1968
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Miroslav Cerar gimnastika-športna konj z ročaji 1.m
Ivo Daneu košarka ekipa 2.m
Aljoša Žorga košarka ekipa 2.m
POI Montreal 1976
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Vinko Jelovac  košarka ekipa 2.m
POI Los Angeles 1984
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Marko Elsner nogomet ekipa 3.m
Srečko Katanec nogomet ekipa 3.m
Rolando Pušnik rokomet ekipa 1.m
Alenka Cuderman rokomet ekipa 1.m
ZOI Sarajevo 1984
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Jure Franko smučanje-alpsko veleslalom 2.m
POI Seul 1988
Ime in riimek Šport Disciplina Uvrstitev
Polona Dornik košarka ekipa 2.m
Jure Zdovc košarka ekipa 2.m
Iztok Puc rokomet ekipa 3.m
Rolando Pušnik rokomet ekipa 3.m
Sadik Mujkić veslanje dvojec brez krmarja 3.m
Bojan Prešeren veslanje dvojec brez krmarja 3.m
ZOI Calgary 1988
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Mateja Svet smučanje-alpsko slalom 2.m
Matjaž Debelak smučanje-smučarski skoki velika skakalnica 3.m
Matjaž Debelak smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 2.m
Miran Tepeš smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 2.m
Primož Ulaga smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 2.m
Matjaž Zupan smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 2.m
POI Barcelona 1992
Ime in Priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Iztok Čop veslanje dvojec brez krmarja 3.m
Denis Žvegelj veslanje dvojec brez krmarja 3.m
Milan Janša veslanje četverec brez krmarja 3.m
Janez Klemenčič veslanje četverec brez krmarja 3.m
Sašo Mirjanič veslanje četverec brez krmarja 3.m
Sadik Mujkić veslanje četverec brez krmarja 3.m
ZOI Lillehammer 1994
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Jure Košir smučanje-alpsko slalom 3.m
Alenka Dovžan smučanje-alpsko kombinacija 3.m
Katja Koren smučanje-alpsko slalom 3.m
POI Atlanta 1996
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Brigita Bukovec atletika-stadionska 100m ovire 2.m
Andraž Vehovar kajak-kanu-slalom K-1 2.m
POI Sydney 2000
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 1.m
Luka Špik veslanje dvojni dvojec 1.m
Iztok Čop veslanje dvojni dvojec 1.m
ZOI Salt Lake City 2002
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Damjan Fras smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 3.m
Primož Peterka smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 3.m
Robert Kranjec smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 3.m
Peter Žonta smučanje-smučarski skoki velika skakalnica-ekipno 3.m
POI Atene 2004
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Jolanda Čeplak atletika-stadionska 800m 3.m
Vasilij Žbogar jadranje laser 3.m
Urška Žolnir Judo do 63kg 3.m
Luka Špik veslanje dvojni dvojec 2.m
Iztok Čop veslanje dvojni dvojec 2.m
POI Peking 2008
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Primož Kozmus atletika-stadionska kladivo 1.m
Vasilij Žbogar jadranje laser 2.m
Lucija Polavder judo nad 78kg 3.m
Sara Isaković plavanje 200m-prosto 2.m
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 3.m
ZOI Vancouver 2010
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Tina Maze smučanje-alpsko veleslalom 2.
Tina Maze smučanje-alpsko super veleslalom 2.
Petra Majdič smučanje-smučarski tek 1,5 km šprint 3.
POI London 2012
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Urška Žolnir judo do 63kg 1.m
Primož Kozmus atletika-stadionska kladivo 2.m
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 60 leže 3.m
Iztok Čop veslanje dvojni dvojec 3.m
Luka Špik veslanje dvojni dvojec 3.m
ZOI Soči 2014
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Tina Maze smučanje-alpsko veleslalom 1.m
Tina Maze smučanje-alpsko smuk 1.m
Peter Prevc smučanje-smučarski skoki mala skakalnica 2.m
Peter Prevc smučanje-smučarski skoki velika skakalnica 3.m
Žan Košir deskanje na snegu paralelni veleslalom 3.m
Žan Košir deskanje na snegu paralelni slalom 2.m
Teja Gregorin biatlon 10km zasledovalno 3.m
Vesna Fabjan smučanje-smučarski tek šprint 3.m
POI Rio 2016
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Tina Trstenjak judo do 63kg 1.m
Peter Kauzer kajak-kanu slalom K-1 2.m
Vasilij Žbogar jadranje FINN 2.m
Anamari Klementina Velenšek judo do 78kg 3.m
ZOI Pjongčang 2018
Ime in priimek Šport Disciplina Uvrstitev
Jakov Fak biatlon 20 km posamično 2.m
Žan Košir deskanje na snegu paralelni veleslalom 3.m
 
 


Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji