ZOI Pjongčang 2018

Igre XXIII. olimpiade / Pjongčang, Južna Koreja / 9. 2. - 25. 2. 2018
 
ORGANIZATOR
št. športnikov:    2.833   moto iger:    Passion. Connected. (Povezana strast.)
št. športnih panog:   15   spletna stran:   https://www.olympic.org/pyeongchang-2018
št. disciplin:   102   št. spremljevalcev:   45.000
št. držav:   92   št. novinarjev:   10.000
št. vstopnic:   /   št. volonterjev:   50.000

SLOVENSKA REPREZENTANCA
št. športnikov:   71 (19 Ž, 52 M)   zastavonoša na otvoritvi:   Vesna Fabjan (smučanje - tek na smučeh)
št. športnih panog:   9   zastavonoša na zaključku:   Filip Flisar (smučanje - prosti slog)
uvrstitev Slovenije:   24   pregled reprezentance:   slovenska reprezentanca
št. kolajn:   (1 S, 1 B)       pregled rezultatov:   rezultati Pjongčang 2018

   
         
KOLAJNA   MASKOTA   BAKLA

SLOVENSKI MEDALISTI 
 
SREBRNO ODLIČJE
JAKOV FAK

panoga: biatlon
disciplina: 20 km
BRONASTO ODLIČJE ŽAN KOŠIR

panoga: deskanje na snegu
disciplina: paralelni veleslalom

REPREZENTANCA SLOVENIJE - UVRSTITVE
 
Šport Športnik/ekipa Disciplina Uvrstitev




smučanje - alpsko Ana Bucik alpska kombinacija 11. m
veleslalom 21. m
slalom 24. m
     
Ana Drev veleslalom DNF
     
Maruša Ferk slalom 18. m
smuk 19. m
superveleslalom 25. m
alpska kombinacija DSQ
     
Meta Hrovat veleslalom 14. m
slalom 21. m
     
Tina Robnik superveleslalom 34. m
veleslalom DNF
     
Boštjan Kline superveleslalom 10. m
smuk 27. m
     
Klemen Kosi alpska kombinacija 10. m
superveleslalom 25. m
smuk DNF
     
Martin Čater smuk 19. m
alpska kombinacija DNF
superveleslalom DNF
     
Miha Hrobat smuk 29. m
superveleslalom DNF
Štefan Hadalin alpska kombinacija 8. m
veleslalom 21. m
slalom DNF
     
Žan Kranjec veleslalom 4. m
Žan Kranjec slalom DNF
     
Ana Bucik paralelni veleslalom 9. m
Maruša Ferk
Tina Robnik
Štefan Hadalin
Žan Kranjec




smučanje - biatlon Anja Eržen 15 km 35. m
7,5 km šprint 46. m
10 km zasledovalno 51. m
     
Urška Poje 15 km 12. m
7,5 km šprint 75. m
     
Jakov Fak 20 km 2. m
15 km skupinski štart 10. m
10 km šprint 23. m
12,5 km zasledovalno 47. m
     
Klemen Bauer 20 km 15. m
15 km skupinski štart 20. m
12,5 km zasledovalno 24. m
10 km šprint 26. m
     
Miha Dovžan 20 km 35. m
10 km šprint 53. m
12,5 km zasledovalno 59. m
     
Mitja Drinovec 10 km šprint 72. m
20 km 80. m
     
Miha Dovžan 4x7,5 km 10. m
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
Lenart Oblak
     
Urška Poje 2x6 km + 2x7,5 km 14. m
Anja Eržen
Klemen Bauer
  Jakov Fak




smučanje - deskanje na snegu Gloria Kotnik paralelni veleslalom 15. m
Kaja Verdnik snežni kanal 21. m
Rok Marguč paralelni veleslalom 17. m
Tim Kevin Ravnjak snežni kanal 16. m
Tim Mastnak paralelni veleslalom 16. m
Tit Štante snežni kanal 25. m
Žan Košir paralelni veleslalom 3. m




smučanje - nordijska kombinacija Marjan Jelenko velika skakalnica + 10 km 41. m
normalna skakalnica + 10 km 44. m
     
Vid Vrhovnik normalna skakalnica + 10 km 28. m
velika skakalnica + 10 km 42. m




smučanje - prosti slog Filip Flisar smučarski kros 7. m




sankanje - umetne proge Tilen Sirše enosed 39. m




smučanje - smučarski skoki Ema Klinec normalna skakalnica 14. m
Nika Križnar normalna skakalnica 7. m
Špela Rogelj normalna skakalnica 22. m
Urša Bogataj normalna skakalnica 30. m
Anže Semenič velika skakalnica 30. m
     
Jernej Damjan velika skakalnica 16. m
normalna skakalnica 28. m
     
Peter Prevc velika skakalnica 10. m
normalna skakalnica 12. m
     
Tilen Bartol normalna skakalnica 16. m
velika skakalnica 17. m
     
Timi Zajc normalna skakalnica 33. m
     
Jernej Damjan velika skakalnica - ekipno 5. m
Anže Semenič
Tilen Bartol
Peter Prevc




smučanje - tek na smučeh Alenka Čebašek 10 km prosto 12. m
šprint klasična tehnika 30. m
     
Anamarija Lampič šprint klasična tehnika 7. m
10 km prosto 27. m
     
Katja Višnar šprint klasična tehnika 16. m
     
Manca Slabanja 10 km prosto 54. m
7,5 + 7,5 skiatlon 59. m
     
Nika Razinger šprint klasična tehnika 52. m
10 km prosto 69. m
     
Janez Lampič šprint klasična tehnika 46. m
Miha Šimenc šprint klasična tehnika 32. m
Miha Šimenc 15 km prosto 88. m
     
Anamarija Lampič 4x5 km 8. m
Katja Višnar
Alenka Čebašek
Vesna Fabjan
     
Alenka Čebašek šprint štafeta - dvojice 6. m
Anamarija Lampič
Miha Šimenc 21. m
Janez Lampič




hokej na ledu Boštjan Goličič ekipno 9. m
Luka Gračnar
Blaž Gregorc
Andrej Hebar
Žiga Jeglič
Sabahudin Kovačević
Aleš Kranjc
Gašper Krošelj
Anže Kuralt
Jan   Muršak
Aleš Mušič
Ken Ograjenšek
Žiga Pance
Žiga Pavlin
Matija Pintarič
Matic Podlipnik
Jurij Repe
Mitja Robar
Marcel Rodman
David Rodman
Robert Sabolić
Rok Tičar
Jan Urbas
Miha Verlič
Luka Vidmar

SPREMLJEVALNO OSEBJE
 
ŠPORTNA PANOGA PRIIMEK IME FUNKCIJA




hokej na ledu Burnik Aleš video analitik
  Dragan Milan tehnično osebje
  DUFVA RISTO pomočnik selektorja
  Ferjanič Jure fizioterapevt
  Glavič Gaber pomočnik trenerja
  Kontrec Dejan vodja ekipe
  Mikolič Janez fizioterapevt
  Savolainen Kari Juhani glavni trener
  SRAKAR Rok član delegacije
  Stražar Klemen zdravnik
  TERGLAV Edo pomočnik trenerja
  Terlikar Drago tehnično osebje
  Zupančič Nik pomočnik selektorja




sankanje - umetne proge Sirše Milan trener




smučanje - alpsko Bergant Klemen glavni trener
  Čerin Andrej serviser
  Furlan Erik fizioterapevt
  Greppi Barnaba serviser
  Hafner Jurij trener
  Javor Rok serviser
  Kobale Tina fizioterapevt
  Kosmač Miha serviser
  Markič Gašper trener
  Marušič MATJAZ trener
  Ošep Darko Dani kondicijski trener
  Pen Peter glavni trener
  Pozar MATJAZ serviser
  Pretnar Špela tehnično osebje
  Sergej Poljsak trener
  Skerbinek Primož serviser
  Šalej Rok serviser
  Šteharnik Franjo glavni trener
  Štrucl Peter serviser
  Verdnik Miha vodja ekipe
  Zagernik Igor trener
  Žerak Mišel serviser




smučanje - biatlon Brvar Gregor serviser
  Globevnik Anze serviser
  Kordiš Nejc serviser
  Kos Tomaš glavni trener
  Kukovec David Martin fizioterapevt
  Oblak Matej vodja reprezentance
  Ožbolt Janez vodja ekipe
  Podgornik Miha trener




smučanje - deskanje na snegu Centrih Darko serviser
  Demšar Jernej trener
  Marguč Metod tehnično osebje
  Mastnak Robert tehnično osebje




smučanje - deskanje na snegu Mihič Marko serviser
  Polanec Anže vodja ekipe
  Pristavec Matevž trener
  Štante Samo trener
  Šušteršič Izidor trener




smučanje - nordijska kombinacija Berlot Gašper serviser
  Oranič Mitja glavni trener
  Plaznik Matic serviser




smučanje - prosti slog Mikl Samo fizioterapevt
  Planteu Aljoša trener
  Trdina Tomaž serviser




smučanje - smučarski skoki Baloh Stanislav glavni trener
  Branc Aljoša serviser
  Frank Nejc pomočnik trenerja
  Janus Goran glavni trener
  Jarc Urban fizioterapevt
  Košnjek Jernej fizioterapevt
  Peterka Primož pomočnik trenerja
  Polak Matjaž kondicijski trener
  Verdnik Tomaž vodja reprezentance
  Zoz Frédéric serviser




smučanje - smučarski teki Bialek Martin serviser
  Brodar Nejc trener
  Eibel Damir maser
  Gostinčar Luka serviser
  Gracer Marko trener
  Gracer Matic serviser
  Lichon Stefan serviser
  Rimahazi Matija trener
  Saracco Stefano glavni trener
  Savoye Christophe fizioterapevt

VODSTVO
 
PRIIMEK IME FUNKCIJA



Petek Franci član delegacije
Bornšek Jure fizioterapevt
Dmitrović Branislav novinarski ataše
Dobnikar Žiga olimpijski ataše
Kolarič Borut pomočnik vodje reprezentance
Kristan Anže zdravnik
Pahor Alja novinarski ataše
Perko Blaž generalni sekretar
Rotovnik Kozjek Nada zdravnik
Svetec Matej zdravnik
Turel Matjaž zdravnik

OLIMPIJSKI UTRINKI
 
"Po zadnjih dveh tekmah je bilo zelo težko.
Da se pobereš iz tega, moraš imeti zares razčiščene
stvari v glavi," 


Jakov Fak
 
"Čeprav morda po prihodu v cilj ni bilo videti, da sem najbolj
zadovoljen, se mi še vedno vse skupaj zdi kar nekoliko nemogoče.
Tisti, ki so bili blizu mene, vedo, čez kaj sem šel. Zato bi se zahvalil
ekipi, ki je zaupala vame, in tudi vsem tistim, ki so morda dvomili
ter me s tem spodbudili, da sem jim dokazal, da sem še vedno
sposoben tega. Toda pot od Vancouvra do Sočija je bila veliko lažja
kot od Sočija do Pjongčanga. Nedvomno se tega uspeha nisem
nadejal, čeprav je bila moja želja zlato."


Žan Košir
 

Utrinki ZOI Pjongčang 2018

Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 - Fak Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018 Utrinki ZOI Pjongčang 2018

Informacije:

  • 09.02.2018
  • 20.00
  • Pjongčang

Organizator:

Več o dogodku:

Lokacija:

Pretekli dogodki

ZOI Soči 2014

ZOI Soči 2014

ZOI Vancouver 2010

ZOI Vancouver 2010

ZOI Torino 2006

ZOI Torino 2006

ZOI Nagano 1998

ZOI Nagano 1998

ZOI Calgary 1988

ZOI Calgary 1988

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Sapporo 1972

ZOI Sapporo 1972

ZOI Grenoble 1968

ZOI Grenoble 1968

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Oslo 1952

ZOI Oslo 1952

ZOI St Moritz 1948

ZOI St Moritz 1948

ZOI St. Moritz 1928

ZOI St. Moritz 1928

ZOI Chamonix 1924

ZOI Chamonix 1924

Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji