Imamo to. Peking prihajamo!

ZOI Vancouver 2010

  Igre XXI. olimpiade / Vancouver, Kanada 12. 2. - 28. 2. 2010
 
ORGANIZATOR
št. športnikov:    2.566   moto iger:    With Glowing Hearts. (S sijočimi srci.)
št. športnih panog:   15   spletna stran:   https://www.olympic.org/vancouver-2010
št. disciplin:   86   št. novinarjev:   10.000
št. držav:   82        

SLOVENSKA REPREZENTANCA
št. športnikov:   47 (30 M, 17 Ž)   zastavonoša na otvoritvi:   Tina Maze (alpsko smučanje)
št. športnih panog:   9   zastavonoša na zaključku:   Mitja Valenčič (alpsko smučanje)
uvrstitev Slovenije:   22   pregled reprezentance:   slovenska reprezentanca
št. kolajn:   3 (2 S, 1 B)       pregled rezultatov:   rezultati Vancouver 2010

       
KOLAJNA MASKOTA BAKLA OLIMPIJSKI PLAKAT

Mesto Vancouver je bilo izvoljeno za gostitelja 21. zimskih olimpijskih iger leta 2010 na 115. zasedanju MOK v Pragi 2. julija 2003. V Vancouvru 2010 je Slovenija osvojila tri medalje oziroma eno na 663.000 prebivalca, s čimer je zaostala le za
Norveško (212.000) in Avstrijo (513.000).

SLOVENSKI MEDALISTI 
 
SREBRNO ODLIČJE
  TINA MAZE

panoga: alpsko smučanje
disciplina: superveleslalom, veleslalom
BRONASTO ODLIČJE   PETRA MAJDIČ 

panoga: smučarski tek
disciplina: 1,5km šprint

REPREZENTANCA SLOVENIJE - UVRSTITVE
 
Šport Priimek Ime Disciplina Uvrstitev





drsanje - umetnostno Poštić Teodora posamezno 27.m
  Urbas Gregor posamezno 27.m





sankanje - umetne proge Pociecha Domen enosed 26.m





skeleton Šetina Anže skeleton 21.m





smučanje - alpsko Dragšič Mitja slalom brez uvr.
  Drev Ana slalom brez uvr.
      veleslalom 19.m
  Ferk Maruša slalom 23.m
      smuk 20.m
      super kombinacija 15.m
      super veleslalom brez uvr.
  Gorza Aleš super veleslalom 11.m
      veleslalom 10.m
  Jazbec Janez veleslalom 19.m
  Jerman Andrej smuk 28.m
      super kombinacija 27.m
      super veleslalom brez uvr.
  Križaj Andrej smuk 37.m
      super kombinacija brez uvr.
      super veleslalom brez uvr.
      veleslalom 33.m
  Maze Tina slalom 9.m
      smuk 18.m
      super kombinacija 5.m
      super veleslalom 2.m
      veleslalom 2.m
  Perko Rok smuk 14.m
  Skube Matic slalom brez uvr.
  Šporn Andrej smuk brez uvr.
      super kombinacija brez uvr.
      super veleslalom 18.m
      veleslalom 25.m
  Vajdič Bernard slalom brez uvr.
  Valenčič Mitja slalom 6.m





smučanje - biatlon Bauer Klemen posamezno 32.m
      skupinski štart 28.m
      šprint 4.m
      štafeta 17.m
      zasledovalno 9.m
  Brankovič Likozar Tadeja posamezno 63.m
      šprint 75.m
      štafeta 8.m
  Dokl Peter posamezno 75.m
      šprint 58.m
      štafeta 17. m
      zasledovalno brez uvr.
  Gregorin Teja posamezno 36.m
      skupinski štart 5.m
      šprint 9.m
      štafeta 8. m
      zasledovalno 9.m
  Mali Andreja posamezno 19.m
      skupinski štart 26.m
      šprint 31.m
      štafeta 8. m
      zasledovalno 33.m
  Marič Janez posamezno 62.m
      šprint 27.m
      štafeta 17. m
      zasledovalno 47.m
  Ravnikar Dijana posamezno 35.m
      šprint 37.m
      štafeta 8. m
      zasledovalno 39.m
  Rupnik Vasja posamezno 49.m
      šprint 57.m
      štafeta 17. m
      zasledovalno 59.m





smučanje - deskanje na snegu Flander Rok paralelni veleslalom 8.m
  Košir Žan paralelni veleslalom 6.m
  Kotnik Glorija paralelni veleslalom 27.m
  Marguč Rok paralelni veleslalom 23.m
  Rogelj Rok kros 23.m
  Sadar Cilka snežni kanal 17.m
  Šušteršič Izidor paralelni veleslalom 25.m





smučanje - nordijska kombinacija Berlot Gašper normalna skakalnica + 10 km 37.m
      velika skakalnica + 10 km 37.m
  Oranič Mitja normalna skakalnica + 10 km 31.m
      velika skakalnica + 10 km 41.m





smučanje - prosti slog Bednarik Nina grbine 26.m
  Farič Saša kros 14.m
  Flisar Filip kros 8.m





smučanje - smučarski skoki Damjan Jernej normalna skakalnica 38.m
      velika skakalnica 33.m
         





smučanje - smučarski skoki Kranjec Robert normalna skakalnica 6.m
      velika skakalnica 9.m
      velika skakalnica - ekipno 8.m
  Mežnar Mitja velika skakalnica 29.m
      velika skakalnica - ekipno 8. m
  Pikl Primož normalna skakalnica 24.m
      velika skakalnica - ekipno 8. m
  Prevc Peter normalna skakalnica 7.m
      velika skakalnica 16.m
      velika skakalnica - ekipno 8. m





smučanje - smučarski tek Eržen Anja zasledovalno 60.m
  Fabjan Vesna 1,5 km šprint 23.m
      10 km prosto 33.m
      4x5 km 15.m
      šprint štafeta - dvojice 11.m
  Jezeršek Barbara 10 km prosto 41.m
      4x5 km 15. m
      zasledovalno 17.m
  Majdič Petra 1,5 km šprint 3.m
  Višnar Katja 1,5 km šprint 16.m
      4x5 km 15. m
      šprint štafeta - dvojice 11. m

SPREMLJEVALNO OSEBJE
 
Šport Priimek Ime Funkcija




drsanje - umetnostno Pirkmajer Marina trener
  Smrekar Gordana trener




sankanje - umetne proge Kovačič Bernard trener




skeleton Juhart Matej trener




smučanje - alpsko Bergant Klemen glavni trener
  Černigoj Marjan glavni trener
  Hafner Jure trener
  Jovan Vicencij trener
  Marušič Matjaž trener
  Massi Andrea trener
  Možina Andrej trener
  Planinšek Urban vodja ekipe
  Poljanšek Dejan vodja ekipe
  Rosina Žiga serviser
  Schaffer Burkhard glavni trener




smučanje - biatlon Globevnik Anže serviser
  Kos Tomaš glavni trener
  Lekan Boštjan serviser
  Nunar Borut vodja ekipe
  Oblak Matej serviser
  Velepec Uroš glavni trener




smučanje - deskanje na snegu Bosnič Dragan kondicijski trener
  Dobrila Ivan serviser
  Gartner Luka trener
  Jaquet Gilles glavni trener
  Rogelj Matjaž trener




smučanje - nordijska kombinacija Dobrovoljec Matjaž serviser
  Triplat Primož glavni trener




smučanje - prosti slog Černoš Tadej trener
  Špan Aleš trener
  Vrhovnik Primož trener




smučanje - smučarski skoki Petek Franci vodja ekipe
  Medved Igor trener
  Zupan Matjaž glavni trener




smučanje - smučarski teki Hudač Ivan glavni trener
  Korolkevič Vladimir trener
  Lichon Stefan serviser
  Marcolini Gianluca serviser




vodstvo Ahačič Boštjan fizioterapevt
  Dmitrović Branislav novinarski ataše
  Drobne Robert fizioterapevt
  Gajdos Jaroslav fizioterapevt
  Gartner Nace fizioterapevt
  Kalan Jaroslav pomočnik vodje reprezentance
  Kocijan Dejan fizioterapevt
  Kolarič Borut administrativno osebje
  Perko Blaž pomočnik vodje reprezentance
  Račečič Mitja maser
  Svetec Matej zdravnik
  Šparovec Jože olimpijski ataše
  Turel Matjaž zdravnik
  Tušak Matej psiholog
  Vierthaler Astrid fizioterapevt
  Vogrinec Tone vodja reprezentance

OLIMPIJSKI UTRINKI
 
"20 let delam za to. Čudež je bil, da sem sploh
prišla na štart.Ta medalja je posuta z diamanti,
ne zlata." 


Petra Majdič
Najuspešnejša slovenska športnica v
zgodovini olimpijskih iger je z dvema 
srebrnima medaljama postala
Črnjanka, 
Tina Maze.

 
Zanimivosti z zimskih olimpijskih iger Vancouver 2010
Šestnajstdnevni športni spektakel v Vancouvru je bil rekorden po udeležbi - za 86 kompletov odličij se je potegovalo 2.632 športnikovV Vancouvru 2010 je Slovenija osvojila tri medalje oziroma eno na 663.000 prebivalca, s čimer je zaostala le za Norveško (212.000) in Avstrijo (513.000). Popolno sliko je nekoliko pokvarila le v določenih pogledih slabša organizacija, katere "žrtev" je bila nenazadnje tudi ena od dveh slovenskih junakinj, Petra Majdič, ki si je kljub hudi poškodbi pritekla bronasto odličje. 
 
Olimpijski vrhunci
Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je bila s petimi odličji, od tega tri zlate, najuspešnejša udeleženka zimskih olimpijskih iger v Vancouvru. Druga je bila kitajska hitrostna drsalka na kratkih progah Wang Meng s tremi zlatimi medaljami, tretji pa norveški smučarski tekač Petter Northug, najboljši med športniki. Tina Maze si je med športnicami z dvema srebrnima medaljama delila 15. mesto.

Utrinki ZOI Vancouver 2010

Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Utrinki ZOI Vancouver 2010 Urbas sankanje Flisar deskanje

Informacije:

  • 12.02.2010
  • 20.00
  • Vancouver, Kanada

Organizator:

Več o dogodku:

Lokacija:

Prihajajoči dogodki

ZOI Pjongčang 2018

ZOI Pjongčang 2018

ZOI Soči 2014

ZOI Soči 2014

ZOI Torino 2006

ZOI Torino 2006

ZOI Nagano 1998

ZOI Nagano 1998

ZOI Calgary 1988

ZOI Calgary 1988

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Sapporo 1972

ZOI Sapporo 1972

ZOI Grenoble 1968

ZOI Grenoble 1968

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Oslo 1952

ZOI Oslo 1952

ZOI St Moritz 1948

ZOI St Moritz 1948

ZOI St. Moritz 1928

ZOI St. Moritz 1928

ZOI Chamonix 1924

ZOI Chamonix 1924

Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji