POI Tokio 2020

Sledite olimpijski reprezentanci Slovenije preko družabnih omrežij OKS!   
Facebook: Slovenia Olympic Team                                              
Twitter: @TeamSlovenia
Instagram: sloveniaolympicteam
Linkedin: Olympic Committee of Slovenia
Viber: Slovenia Olympic Team
Youtube: TeamSlovenia






 


Igre XXXII. Olimpiade l Tokio, Japonska l 23.7.2021 – 8.8.2021

 
ORGANIZATOR
 
Št. športnikov: 11.090

Št. športnih panog: 33

Št. disciplin: 50

Št. držav: 206

Št. prizorišč: 42

Moto iger: United by Emotion (Združeni v čustvih)

Spletna strantokyo2020.org/en

Št. tekmovanj: 339

Št. volonterjev: 70.000



SLOVENSKA REPREZENTANCA
 
Št. športnikov: 54

Št. športnih panog: 14

Uvrstitev Slovenije: 31

Št. kolajn: 5

Zastavonoša na otvoritvi: Bojan Tokić in Eva Terčelj

Zastavonoša na zaključku: Janja Garnbret

Pregled reprezentance: Reprezentanca
 

SLOVENSKI MEDALISTI

 
 Tadej Pogačar - kolesarstvo (cestna dirka) - 3. mesto

 Primož Roglič -
kolesarstvo (kronometer) - 1. mesto

 Benjamin Savšek - kajak kanu (C-1 slalom) - 1. mesto

 Tina Trstenjak - judo (do 63kg) - 2. mesto

 Janja Garnbret -
športno plezanje (kombinacija) - 1. mesto




 
SLOVENSKA REPREZENTANCA - UVRSTITVE

 
Športna panoga Športnik Disciplina Uvrstitev
Atletika - stadionska Maja Mihalinec Zidar 100m 44.m
  Klara Lukan 5000m DNF
  Kristjan Čeh Disk 5.m
  Luka Janežič 400m 15.m
  Maja Mihalinec Zidar 200m 35.m
  Anita Horvat 400m  28.m
  Maruša Mišmaš Zrimšek 3000m zapreke 6.m
  Tina Šutej Palica 5.m
Gimnastika - ritmična Ekatarina Vedeneeva Mnogoboj 16.m
Golf Pia Babnik Posamezno 34.m
Jadranje Žan Luka Zelko Laser  26.m
  Mrak Tina 470 5.m
  Macarol Veronika 470
Judo Maruša Štangar -48 kg 9.m
  Adrian Gomboc -66 kg 7.m
  Kaja Kajzer -57 kg 5.m
  Tina Trstenjak -63 kg 2.m
  Anamari Klementina Velenšek +78 kg 9.m
Kajak kanu  Benjamin Savšek C-1 slalom 1.m
  Eva Terčelj K-1 slalom 24.m
  Alja Kozorog C-1 slalom 12.m
  Peter Kauzer K-1 slalom 12.m
  Anja Osterman K-2 500m odstop
  Špela Ponomarenko Janić K-2 500m
  Anja Osterman K-1 500m 17.m
  Špela Ponomarenko Janić K-1 500m 20.m
Kolesarstvo Primož Roglič Cestna dirka 28.m
  Tadej Pogačar Cestna dirka 3.m
  Jan Polanc Cestna dirka 43.m
  Jan Tratnik Cestna dirka 67.m
  Eugenia Bujak Cestna dirka 19.m
  Tanja Žakelj Kros 21.m
  Primož Roglič Kronometer 1.m
Košarka Michael Edward Tobey Košarka 4.m
  Jaka Blažič Košarka
  Vlatko Čančar Košarka
  Jakob Lovrenc Čebašek Košarka
  Žiga Dimec Košarka
  Luka Dončić Košarka
  Zoran Dragić Košarka
  Gregor Hrovat Košarka
  Klemen Prepelič Košarka
  Luka Rupnik Košarka
  Edo Murić Košarka
  Aleksej Nikolić Košarka
Lokostrelstvo Žiga Ravnikar Ukrivljeni lok 33.m
Namizni tenis Bojan Tokić Posamezno 17.-32.m
  Darko Jorgić Posamezno 5.-8.m
  Darko Jorgić Ekipno 9.-16.m
  Bojan Tokić Ekipno
  Deni Kožul Ekipno
Planinstvo Mia Krampl Kombinacija 18.m
  Janja Garnbret Kombinacija 1.m
Plavanje Martin Bau 400m prosto 24.m
  Katja Fain 400m mešano 15.m
  Katja Fain 1500m prosto 30.m
  Janja Šegel 200m prosto 17.m
  Martin Bau 800m prosto 32.m
  Janja Šegel 100m prosto 24.m
  Katja Fain 800m prosto 26.m
  Špela Perše 10 km 24.m
Strelstvo Živa Dvoršak 10m zračna puška 11.m
  Živa Dvoršak Puška 50m trojni položaj 7.m
Taekwondo Ivan Konrad Trajkovič +80 kg 5.m
 
SPREMLJEVALNO OSEBJE
 
Športna panoga / organizacija Ime Priimek Funkcija
       
Atletika - stadionska Khalid Nasif fizioterapevt
  Tevž Korent trener
  Milan Kranjc trener
  Rok Predanić trener
  Srdan Dordevic vodja ekipe in trener
       
Gimnastika - ritmična Vladimir Korovin maser
  Elena Drozhanova trener
       
Golf Marko Šporar caddy
  Aleš Babnik trener
       
Jadranje Mirjam Ivančič fizioterapevt
  Tomaž Čopi trener
  Luka Radelić trener
  Mitja Margon vodja ekipe
       
Judo Juš Mecilošek sparing
  Andraž Špiler sparing
  Andreja Leški sparing
  Anja Štangar sparing
  Marjan Fabjan trener
  Andrey Shturbabin trener
  Volha Shtyrba trener
  Igor Trbovc trener in sparing
  Franc Očko vodja ekipe
       
Kajak kanu  Stjepan Janić trener
  Andrej Jelenc vodja ekipe
  Manca Vida fizioterapevt
  Jernej Abramič trener
  Borut Javornik trener
  Peter Kauzer trener
  Jože Vidmar trener
  Inaki Gomez Alonso vodja ekipe
       
Kolesarstvo Aleš Murn fizioterapevt
  Jernej Švab fizioterapevt
  Gorazd Žužek fizioterapevt
  Boštjan Kavčnik serviser
  Gorazd Penko trener
  Andrej Hauptman vodja ekipe in trener
       
Kolesarstvo - gorsko Anže Pečar serviser
  Urban Ferenčak vodja ekipe
       
Košarka Gregor Brezovec administrativno osebje
  Marko Milić administrativno osebje
  Martin Klešnik fizioterapevt
  Luka Mirnik fizioterapevt
  Aleksander Sekulić glavni trener
  Anže Maček kondicijski trener
  Dalibor Damjanović pomočnik trenerja
  Dragiša Drobnjak pomočnik trenerja
  Jernej Valentinčič pomočnik trenerja
  Andrej Rauh tehnični vodja
  Matej Likar vodja ekipe
  Branko Cvetičanin zdravnik
  Marko Macura zdravnik
       
Lokostrelstvo Gregor Končan trener
       
Namizni tenis Peter Krivec fizioterapevt
  Peter Hribar rezervni športnik
  Miroslav Tokic trener
  Andreja Ojsteršek Urh vodja ekipe in trener
       
Olimpijski komite Slovenije Aljaž Močnik administrativno osebje
  Jure Bornšek fizioterapevt
  Samo Mikl fizioterapevt
  Katarina Skaza fizioterapevt
  Branislav Dmitrovič novinarski ataše
  Staš Remih olimpijski ataše
  Žiga Skvarča pomočnik vodje reprezentance
  Borut Kolarič pomočnik vodje reprezentance
  Miroslav Cerar vodja reprezentance
  Robi Kelc zdravnik
  Matjaz Vogrin zdravnik
  Katja Azman Juvan zdravnik
  Nada Rotovnik Kozjek zdravnik
       
Planinstvo Peter Hribar fizioterapevt
  Luka Fonda trener
  Roman Krajnik trener
  Anže Štremfelj trener
  Gorazd Hren vodja ekipe
       
Plavanje Matija Medvesek trener
  Metka Sparavec trener
  Alen Kramar trener
       
Strelstvo Polonca Sladić trener
       
Taekwondo Patrik Divkovič sparing
  Dragoslav Zarić sparing
  Jure Pantar trener

Informacije:

  • 23.07.2021
  • 13.00
  • Tokio, Japonska

Organizator:

Več o dogodku:

Lokacija:

Prihajajoči dogodki

POI Rio 2016

POI Rio 2016

POI London 2012

POI London 2012

POI Peking 2008

POI Peking 2008

POI Atene 2004

POI Atene 2004

POI Sydney 2000

POI Sydney 2000

POI Atlanta 1996

POI Atlanta 1996

POI Barcelona 1992

POI Barcelona 1992

POI Seul 1988

POI Seul 1988

OI Los Angeles 1984

OI Los Angeles 1984

OI Moskva 1980

OI Moskva 1980

OI Montreal 1976

OI Montreal 1976

OI München 1972

OI München 1972

OI Mexico 1968

OI Mexico 1968

OI Tokio 1964

OI Tokio 1964

OI Rim 1960

OI Rim 1960

OI Helsinki 1952

OI Helsinki 1952

OI London 1948

OI London 1948

OI Berlin 1936

OI Berlin 1936

OI Amsterdam 1928

OI Amsterdam 1928

OI Pariz 1924

OI Pariz 1924

POI Antwerpen 1920

POI Antwerpen 1920

OI Stockholm 1912

OI Stockholm 1912

POI London 1908

POI London 1908

POI St. Louis 1904

POI St. Louis 1904

POI Pariz 1900

POI Pariz 1900

POI Atene 1896

POI Atene 1896

Glavni sponzor

Glavni medijski sponzor

Veliki sponzorji

Sponzorji