Bakla 2024

Uspešen drugi tekmovalni dan za #TeamSlovenia, danes možnosti za prva odličja

Zmaga odbojkaricam in odbojkarjem, rokometašem in tenisaču Svitu Suljiću, dve finali v atletiki.

Napet tekmovalni dan je za slovensko reprezentanco prinesel nove zmage in poraze. Na teniškem igrišču smo lahko spremljali dva slovenska reprezentanta – Svita Suljića, ki je zmagal z 2:0, in Zojo Peternel, ki je proti nasprotnici izgubila z 0:2.

V odbojki sta se zmage razveselili obe reprezentanci. Fantje so zmagali s 3:1, dekleta s 3:0. Zmage so se veselili tudi  slovenski rokometaši s 30:28, medtem ko so dekleta premoč priznala Romunkam s 23:29.

Na stadionski atletiki je Žan Ogrinc, glavni slovenski kandidat za medaljo slavil s prepričljivo zmago na 800 m. V svoji skupini je zmagal s časom 1:52,69 in se tako prebil v finale. Za drugi slovenski finale je poskrbela Ajda Meglič v skoku v daljino. Skočila je 5,87 metra. Žan Ritlop je v teku na 100 metrov tekmovanje končal v prvem krogu, s časom 11,15 je osvojil peto mesto, kar ni zadoščalo za preboj v polfinale. Daša Kernel je na isti razdalji s časom 12,15 osvojila četrto mesto v  skupini, vendar je bila prepočasna za uvrstitev med najboljšo osmerico. Žiga Brinjevec je nastopil v teku na 1500 metrov, s časom 4:03,06 pa je osvojil osmo mesto v skupini in je za las zgrešil uvrstitev v finale. Brez finala je ostal tudi Niko Štajmec v suvanju krogle. Tudi Ina Miklavžin je v teku na 400 metrov ostala brez finalnega nastopa. V predteku je bila s časom 57,17 peta v svoji skupini, skupno pa je dosegla 14. čas. Na isti razdalji je med fanti Aljaž Škrinjar s časom 50.17 izpadel s skupno 21. rezultatom.

Zaključen pa je tudi prvi tekmovalni dan za slovenske plavalke in plavalce. Edina si je nastop v polfinalu priborila Najya Hana Jukić v disciplini 100 m prosto, a je zaradi bolečin v rami polfinalni nastop izpustila. Ostali slovenski plavalci so si priborili: Ema Vrbinc, 100 m prosto, 32. mesto, Filip Podobnik, 100 m hrbtno, 21. mesto (osebni rekord), Zara Podržavnik, 400 m mešano, 10. mesto, Klara Pureber, 400 m prosto, 17. mesto, Nikola Tin Kocić, 200 m prsno, 26. mesto (osebni rekord), Isabela Strojanšek, 200 m hrbtno, 26. mesto in Ema Menoni, 200 m hrbtno, 30. mesto.

Tretji tekmovalni dan bosta otvorila judoist Gal Blažič v kategoriji do 55 kg in judoistka Anemarie Feuš v kategoriji do 40 kg. V tenisu bodo posamezno in v dvojicah od 10. ure dalje nastopili Butina in Peternel ter Suljić in Šeško. Kasneje se bodo v boj za odličja podali tudi kolesarji v kronometru, kjer bodo tekmo najprej začele Hana Jeromel, Vesna Potočnik in Eva  Terpin, nato pa bodo sledili še nastopi Vanje Kuntarič Žibert, Bastiana Petriča in Maia Prevejška.

Program stadionske atletike za našo reprezentanco bo otvoril Maks Duhovnik v skoku v daljino, Ana Novak v 2000 m zapreke, Lorina Žnidaršič Pušnik bo nastopila v disciplini 400 m ovire, sledila bo disciplina met kladiva Zale Kovačič, Niko Štajmec v metu krogle ter Tom Teršek v disciplini kopje ob 18.35.

V športni gimnastiki bodo ob 16.45 uri z nastopi na preskoku, drogu, parterju, krogih, konju z ročaji in bradlji pričeli: Toni Kastelic, Maj Kondrič in Anže Zalaznik. Za odličja se bodo potegovali tudi v mnogoboju in mnogoboju ekipno. Dogajanje v olimpijskem bazenu bosta z nastopom 100 m prosto otvorila Svit Popović in Enej Šerjak, nadaljevali bodo Iza Bricelj in Zara Podržavnik, ki se bosta pomerili v disciplini 400 m prosto, Hana Bele in Ivana Lukan v disciplini 200 m prsno ter Bor Vran – Benkovič in Filip Podobnik v disciplini 200 m mešano. Rok Vejnovič bo nastopil v disciplinah 200 m delfin in 1500 m prosto, nato pa bo sledil ekipni tekmovalni nastop 4x100 m prosto.

Ob 15.30 se bo pričela tekma odbojke za dekleta, ob 18.00 pa za fante.

Vse informacije in utrinke z OFEM Maribor 2023 najdete na naši spletni strani.