Bakla 2024

Tretji tekmovalni dan v Gangwonu

Tretji tekmovalni dan v južnokorejskem Gangwonu je za mlado slovensko reprezentanco minil v znamenju alpskega smučanja in hitrostnega drsanja na kratke proge. Tekmovali so trije športniki in štiri športnice, zmagovalni oder pa se je za las izmuznil Mihi Oserbanu.

V ženski konkurenci alpske kombinacije so nastopile Ana Bokal, Ana Merc in Lana Pušnik, v moški konkurenci pa so slovenske barve zastopali Miha Oserban, Gal Hajdinjak in Jaka Škrjanc. Lana Pušnik si je v prvi vožnji prismučala 17. mesto, Ana Bokal 21. in Ana Merc 29., pri fantih pa se je Miha Oserban uvrstil na 9. mesto, Gal Hajdinjak na 20. in Jaka Škrjanc na 33. Vseh šest je nastopilo v drugem teku kombinacije, kjer so si na koncu tekmovalnega dne prismučali naslednje uvrstitve: Ana Bokal je bila 23., Gal Hajdinjak 19., Mihi Oserbanu pa so se s 4. mestom in skupnim zaostankom za tretjim mestom 0.06 sekunde za las izmuznile stopničke za zmagovalce. Lana Pušnik, Ana Merc in Jaka Škrjanc druge vožnje niso zaključili.

Poleg alpske kombinacije je potekalo tudi tekmovanje v hitrostnem drsanju na kratke proge. Še zadnjič na letošnjih zimskih mladinskih olimpijskih igrah je nastopila Dina Špan. Zadnji nastop je bilo hitrostno drsanje na 500 metrov, kjer sta bili Poljakinja Anna Falkowska in Kazahstanka Anastassiya Astrakhantseva premočna konkurenca v kvalifikacijskem krogu. Tekmovanje je končala na skupno 24. mestu.

Jutrišnji dan bo postregel z veleslalomom v ženski konkurenci, moškem biatlonu na 7.5km in ženskem biatlonu na 6km.