POI London 2012

Igre XXX. olimpiade / London, Velika Britanija / 27. 7. - 12. 8. 2012
 
ORGANIZATOR
št. športnikov:    10.768 (4.776 Ž, 5.992 M)   moto iger:    Inspire a Generation 
(Navdihni generacijo)
št. športnih panog:   38   spletna stran:   https://www.olympic.org/london-2012
št. disciplin:   302   št. spremljevalcev   8.732
št. držav:   204   št. novinarjev   21.000
št. vstopnic   8.2 milijona   št. volonterjev   70.000

SLOVENSKA REPREZENTANCA
št. športnikov:   65 (37 Ž, 28 M)   zastavonoša na otvoritvi:   Peter Kauzer (kajak-kanu - slalom)
št. športnih panog:   17   zastavonoša na zaključku:   Franka Anić (taekwondo)
uvrstitev Slovenije:   42. mesto   pregled reprezentance:   slovenska reprezentanca
št. kolajn:   4 (1 Z, 1 S, 2 B)       pregled rezultatov:   rezultati London 2012

   
         
KOLAJNA   MASKOTA   BAKLA

London je bil izvoljen za gostitelja iger XXX. olimpijade v letu 2012. Izbran je bil po štirih krogih glasovanja članov Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) na 117. zasedanju MOK v Singapurju, kjer je v zadnjem krogu premagal Pariz. Na koncu je slavil  s 54 glasovi od možnih 104. S tem je dobil večino glasov in postal gostitelj iger 2012.   

SLOVENSKI MEDALISTI 
 
ZLATO ODLIČJE
  URŠKA ŽOLNIR

panoga: judo
disciplina: do 63 kg
SREBRNO ODLIČJE
  PRIMOŽ KOZMZUS

panoga: atletika - stadionska
disciplina: kladivo
BRONASTO ODLIČJE

  RAJMOND DEBEVEC

panoga: strelstvo
disciplina: malokalibrska puška 3x40






IZTOK ČOP in LUKA ŠPIK

panoga: veslanje
disciplina: dvojni dvojec

SLOVENSKA REPREZENTANCA - UVRSTITVE
 
Šport Priimek Ime Disciplina Uvrstitev Rezultat






atletika - stadionska Jereb Žana maraton 88.m 2:42:50
  Kobe Primož maraton 46.m  
  Kozmus Primož kladivo 2.m 79,36
  Kranjc Matija kopje 40. m 72,63
  Larue Brent Michael William 400 m ovire 13.m  
  Prezelj Rožle višina 25. m  
  Ratej Martina kopje 7. m  61,62
  Roman Sonja 1500 m 40. m  
  Šestak Marija troskok 11.m 13,98
  Špiler Barbara kladivo 29. m   
  Šutej Tina palica 19. m  
  Tomič Marina 100 m ovire 21. m 13,1






badminton Tvrdy Maja posamezno 33. m  






gimnastika - športna Golob Saša mnogoboj 60. m  






jadranje Černe Teja 470 18. m 144 točk
  Hmeljak Karlo laser 31. m  
  Mrak Tina 470 18.m 144 točk
  Žbogar Vasilij FINN 6. m 72 točk






judo Ceraj Matjaž nad 100 kg 9. m  
  Drakšič Rok do 66 kg 9. m  
  Đukić Vesna do 57 kg 17. m  
  Polavder Lucija do 78 kg 9. m  
  Sedej Aljaž do 81 kg 17. m  
  Sraka Vuković Raša do 70 kg 7. m   
  Velenšek Ana do 78 kg 17. m  
  Žolnir Urška do 63 kg 1.m  






kajak-kanu - mirne vode Ponomarenko Špela K-1 200 m 10.m 44953
  K-1 500 m 12.m 1:53.718






kajak-kanu - slalom Božič Luka C-2 8.m  
  Kauzer Peter K-1 6. m 101,01
  Savšek Benjamin C-1 8. m 219,95
  Taljat Sašo C-2 8. m  
  Terčelj Eva K-1 13.m  






kolesarstvo - cestno Batagelj Polona cestna dirka 22. m 3:35:56
  Bole Grega cestna dirka 72. m 5:46:37
  Božič Borut cestna dirka 41. m 5:46:37
  Brajkovič Janez cestna dirka 21. m 5:46:05
  kronometer 10.m  






kolesarstvo - gorsko Klemenčič Blaža kros 23. m  1:39:42
  Žakelj Tanja kros 10.m  1:34:41






lokostrelstvo - tarčno Štrajhar Klemen posamezno 33. m  






namizni tenis Tokič Bojan posamezno 17. m  






plavanje Bežan Urša 4x200 m prosto 14.m  
  Čarman Anja 100 m hrbtno 34. m  
  200 m hrbtno 25. m  
  Dugonjič Damir 100 m prsno 18. m  
  Govejšek Nastja 100 m prosto 28. m  
  Isaković Sara 100 m delfin 31. m  
  200 m prosto 14.m  
  4x200 m prosto 14. m  
  Klinar Anja 200 m delfin 11.m  
  400 m mešano 10.m  
  4x200 m prosto 14.m  
  Mankoč Peter 100 m delfin 19. m  
  Oder Tjaša 800 m prosto 25. m  
  Sagmeister Mojca 400 m prosto 32. m  
  4x200 m prosto 14.m  
  Šmid Tanja 200 m prsno 33. m  
  Vozel Tjaša 100 m prsno 30. m  
  Žbogar Robert 200 m delfin 24. m  






strelstvo Debevec Rajmond MK puška 3x40 27. m  
  MK puška 60 leže 3. m 701 krog.
  Dvoršak Živa MK puška 3x20 36. m  
  zračna puška 11. m  
  Maček Boštjan trap 7. m   






taekwondo - WTF Anić Franka do 67 kg 5. m  
  Rajher Nuša nad 67 kg 9. m  
  Trajkovič Ivan Konrad nad 80 kg 11.m  






tenis Hercog Polona posamezno 33. m  
  Kavčič Blaž posamezno 17. m  
  Klepač Andreja dvojice 9. m - 16. m  
  Srebotnik Katarina dvojice 9.m - 16.m  






triatlon Šimic Mateja kratka razdalja 37. m 2:05:35






veslanje Čop Iztok dvojni dvojec 3. m 6:34.35
  Špik Luka

SPREMLJEVALNO OSEBJE
 
Šport Priimek Ime Funkcija




atletika - stadionska Compton Raymond Bryan trener
  Četrtič Primož trener
  Hajnšek Andrej trener
  Juhart Matej trener
  Kejžar Roman trener
  Kevo Vladimir trener
  Prezelj Dušan trener
  Steiner Martin vodja ekipe
  Šestak Matija trener
  Šoba Albert trener
  Tomc Miha trener




badminton Peshekhonov Mykola trener




gimnastika - športna Korolenko Lyudmyla trener




jadranje Čopi Tomaž trener
  Krajnc Zmago zdravnik
  Millar George  Trevor trener
  Valtueno Gimeno Noemi fizioterapevt




judo Brod Gregor trener
  Dragič Vito sparing
  Fabjan Marjan trener
  Lah Benjamin sparing
  Mohorovič Simon sparing
  Špes Franc trener
  Trbovc Igor sparing
  Trstenjak Tina sparing
  Vuković Luka sparing
  Železnikar Mitja trener




kajak-kanu - mirne vode Janić Stjepan trener
  Ogorevc Marjan bio terapevt




kajak-kanu - slalom Jelenc Andrej vodja ekipe
  Kauzer Peter st. trener
  Terdič Miha trener
  Testen Dejan trener
  Vidmar Jože trener




kolesarstvo - cestno Eržen Milan trener
  Hauptman Andrej trener
  Hvastija Martin vodja ekipe
  Tišma Filip serviser




kolesarstvo - gorsko Ferenčak Urban tehnično osebje
  Pintarič Robert trener
  Schrempf Gerald serviser




lokostrelstvo - tarčno Zupanc Matej trener




namizni tenis Rak Bojan trener




plavanje Medvešek Matija trener
  Petrič Borut trener
  Petrič Karmen trener
  Pikec Roni glavni trener
  Podržavnik Gorazd trener
  Potočnik Miha trener
  Veličković Igor trener




strelstvo Mejaš Nikolaj trener
  Mikolič Alojz trener
  Zalar David trener




strokovna podpora Cvitanič Matej maser
  Čajavec Rudi zdravnik
  Ipavec Matej fizioterapevt
  Kajtna Tanja psiholog
  Komac Urban fizioterapevt
  Koršič Marjan zdravnik
  Nasif Khalid fizioterapevt
  Roner Marko maser
  Stok Rasto zdravnik
  Tušak Matej psiholog
  Vogrin Matjaž zdravnik
  Zupet Petra zdravnik




taekwondo Bučanac Tomislav trener
  Ferš Bojan trener
  Pantar Dušan glavni trener
  Pantar Jure sparing
  Slavec Jakob vodja ekipe
  Šegedin Ante trener




tenis Jaušovec Mima trener
  Platenik Vladimir trener
  Trupej Blaž trener




triatlon Fissore Francesco Cesare trener




veslanje Janša Miloš trener
  Rotovnik Kozjek Nada zdravnik
  Slivnik Jernej vodja ekipe




vodstvo Anton Jagodic generalni sekretar
  Dmitrović Branislav novinarski ataše
  Dobnikar Žiga pomočnik vodje reprezentance
  Gabrovec Bogdan vodja reprezentance
  Kocijančič Janez predsednik
  Kolarič Borut pomočnik vodje reprezentance
  Perko Blaž pomočnik vodje reprezentance
  Švab Matic administrativno osebje

OLIMPIJSKI UTRINKI
 
"Včasih sem šla na trening, komaj sem hodila
in zdržala trening, ki je bil v načrtu. Res smo garali,
vse je bilo usmerjeno v te olimpijske igre.
Bilo je zelo hudo in težko, a vedno sem
si rekla: "Zdrži".


Urška Žolnir
 
Nisem pričakoval, da bo v finalu samo en met čez 80 metrov.
Mislil sem, da bom tudi sam vrgel čez. Prvi met je bil dober,
potem sem ga začel lomiti. Ko sem hotel metati na polno,
sem tehnično padel. Tega sem se bal in točno to se je zgodilo.
Ampak na srečo so bili tudi drugi slabši.


Primož Kozmus
  
"Finale sem streljal izjemno dobro, imel sem nekaj sreče. 
Tehnično sem finale izpeljal tako, kot je treba. Izkoristil bi 
priložnost in čestital Urški Žolnir ter veslaškemu dvojcu Čop/Špik. 
Dali so mi dodaten navdih, da zmorem in da se lahko borim tudi sam, 
saj potem pritisk ob velikih pričakovanjih ni bil več tako velik. 
Rad bi se zahvalil tudi slovenski javnosti."


Rajmond Debevec
 
 "Imela sva bočni veter, čoln je ves čas malce nosilo.
Veslo je bilo treba bolj stiskati, roka me je na
koncuzelo bolela
," je povedal 
Čop,
podobnega mnenja pa je bil tudi 
Špik:
"Če bi bile enakovredne razmere, bi bile razlike
manjše. Mislim, da Italijana nista tako
zelo dobra
."

 
Obseg iger London 2012
  • 26 olimpijskih športov na 34 prizoriščih,
  • 20 paraolimpijskih športov na 21 prizoriščih,
  • 10.500 olimpijcev in 4.200 paraolimpijcev,
  • 20.000 novinarjev in drugih predstavnikov medijev,
  • več kot 9 milijonov vstopnic.

Utrinki OI London 2012

Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012  Utrinki OI London 2012

Informacije:

  • 27.07.2012
  • 20.00
  • London, Velika Britanija

Organizator:

Več o dogodku:

Prihajajoči dogodki

POI Rio 2016

POI Rio 2016

POI Peking 2008

POI Peking 2008

POI Atene 2004

POI Atene 2004

POI Sydney 2000

POI Sydney 2000

POI Atlanta 1996

POI Atlanta 1996

POI Barcelona 1992

POI Barcelona 1992

POI Seul 1988

POI Seul 1988

OI Los Angeles 1984

OI Los Angeles 1984

OI Moskva 1980

OI Moskva 1980

OI Montreal 1976

OI Montreal 1976

OI München 1972

OI München 1972

OI Mexico 1968

OI Mexico 1968

OI Tokio 1964

OI Tokio 1964

OI Rim 1960

OI Rim 1960

OI Helsinki 1952

OI Helsinki 1952

OI London 1948

OI London 1948

OI Berlin 1936

OI Berlin 1936

OI Amsterdam 1928

OI Amsterdam 1928

OI Pariz 1924

OI Pariz 1924

POI Antwerpen 1920

POI Antwerpen 1920

OI Stockholm 1912

OI Stockholm 1912

POI London 1908

POI London 1908

POI St. Louis 1904

POI St. Louis 1904

POI Pariz 1900

POI Pariz 1900

POI Atene 1896

POI Atene 1896

Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji