Imamo olimpijsko reprezentanco Slovenije Tokio 2020!

Imamo olimpijsko reprezentanco Slovenije Tokio 2020!
Strokovni svet za vrhunski šport je na podlagi predlogov NPŠZ na svoji 15. seji, ki je potekala 22. junija, obravnaval predlog olimpijske reprezentance Slovenije OI Tokio 2020.

Kvalifikacijsko obdobje se je zaključilo 29. junija 2021. Izjema je košarka, ki bo s kvalifikacijami zaključila 4. julija. 

Na podlagi kvalificiranih športnikov z dne 29. junija 2021 z izpolnjenim Kriterijem OKS-ZŠZ za nastop na Igrah 32. olimpijade Tokio 2020 je spodaj podan tudi predlog spremljevalnega osebja.

Tik pred potrditvijo Strokovnega sveta za vrhunski šport je prispela še informacija, da si je mesto na olimpijskih igrah Tokio 2020 zagotovila tudi atletinja Klara Lukan v teku na 5000 metrov.

Številčni pregled članov olimpijske reprezentance Slovenije OI Tokio 2020 (na dan 29. junij 2020)
 
   
ŠPORTNA PANOGA
Športniki Vodje / Trenerji  
Ostali
 
SKUPAJ
M Ž
1. ATLETIKA 2 4 4   10
2. GIMNASTIKA – RITMIČNA   1 1   2
3. GOLF   1 1 1 3
4. JADRANJE 1 2 3   6
5. JUDO 1 4 5 4 14
6. KAJAK – MIRNE VODE   2 2   4
7. KAJAK – SLALOM 2 2 5   9
8. KOLESARSTVO – CESTNO 4 1 2 1 8
9. KOLESARSTVO – GORSKO   1 1 1 3
10. KOŠARKA         0
11. LOKOSTRELSTVO – TARČNO 1   1   2
12. NAMIZNI TENIS 4   2   6
13. PLANINSTVO – ŠPORTNO PLEZANJE   2 4   6
14. PLAVANJE   2 2   4
15. PLAVANJE – DALJINSKO   1 1   2
16. STRELSTVO   1 1   2
17. TAEKWONDO 1   1 2 4
  VODSTVO       6 6
  STROKOVNA PODPORA       16 16
SKUPAJ 16 24 36 30 106
  40 66
ATLETIKA
Športnik / -ca       disciplina
Kristjan Čeh       disk
Maja Mihalinec Zidar       200 m
Maruša Mišmaš Zrimšek       3000 m zapreke
Tina Šutej       palica
Luka Janežič       400 m
Anita Horvat       400 m
Klara Lukan       5000 m
Ime in priimek       Funkcija
Srđan Đorđević       vodja ekipe in trener
Tevž Korent       trener
Milan Kranjc       trener
Rok Predanič       trener
Dustin Jonas       trener
RITMIČNA GIMNASTIKA
Športnik / -ca disciplina
Ekaterina Vedeneeva mnogoboj
Ime in priimek       Funkcija
Elena Drozhanova       trener
GOLF
Športnik / -ca disciplina
Pia Babnik posamezno
Ime in priimek       Funkcija
Marko Šporar       caddy
Aleš Babnik       trener
JADRANJE
Športnik / -ca disciplina
Žan Luka Zelko laser
Tina Mrak 470
Veronika Macarol
Ime in priimek       Funkcija
Mitja Margon       vodja ekipe
Tomaž Čopi       trener
Luka Radelić       trener
JUDO
Športnik / -ca       disciplina
Adrian Gomboc       do 66 kg
Anamari Klementina Velenšek       nad 78 kg
Maruša Štangar       do 48 kg
Tina Trstenjak       do 63 kg
Kaja Kajzer       do 57 kg
Ime in priimek       Funkcija
Marjan Fabjan       trener
Andrey Shturbabin       trener
Volha Shtyrba       trener
Franc Očko       vodja ekipe
Igor Trbovc       trener in sparing partner
Andreja Leški       sparing partner
Anja Štangar       sparing partner
Andraž Špiler       sparing partner
Juš Mecilošek       sparing partner
KAJAK-KANU - MIRNE VODE
Športnik / -ca disciplina
Anja Osterman K1 500m, K2 500m
Špela Ponomarenko Janić
Ime in priimek       Funkcija
Andrej Jelenc       vodja ekipe
Stjepan Janić       trener
KAJAK-KANU - SLALOM
Športnik / -ca disciplina
Benjamin Savšek C1 slalom
Peter Kauzer K1 slalom
Eva Terčelj K1 slalom
Alja Kozorog C1 slalom
Ime in priimek       Funkcija
Inaki Alonso Gomez       vodja ekipe
Jože Vidmar       trener
Jernej Abramič       trener
Peter Kauzer       trener
Borut Javornik       trener
CESTNO KOLESARSTVO
Športnik / -ca       disciplina
Primož Roglič       cestna dirka, kronometer
Tadej Pogačar       cestna dirka
Jan Polanc       cestna dirka
Jan Tratnik       cestna dirka
Eugenia Bujak       cestna dirka
Ime in priimek       Funkcija
Andrej Hauptman       trener
Gorazd Penko       trener
Boštjan Kavčnik       serviser
GORSKO KOLESARSTVO
Športnik / -ca       disciplina
Tanja Žakelj       kros
Ime in priimek       Funkcija
Urban Ferenčak       trener
Anže Pečar       serviser
KOŠARKA
Športnik / -ca     Kriterij OKS-ZŠZ
moška ekipa     kvalifikacije 4.7.2021
Kvota 12 športnikov
Športniki in spremstvo bo imenovano na podlagi kvalifikacije
LOKOSTRELSTVO - TARČNO
Športnik / -ca disciplina
Žiga Ravnikar ukrivljeni lok
Ime in priimek       Funkcija
Gregor Končan       trener
NAMIZNI TENIS
Športnik / -ca       disciplina
Bojan Tokić       posamezno, ekipno
Darko Jorgić       posamezno, ekipno
Deni Kožul       ekipno
Peter Hribar       ekipno
Ime in priimek       Funkcija
Andreja Ojsteršek Urh       vodja ekipe
Miroslav Tokić       trener
ŠPORTNO PLEZANJE
Športnik / -ca disciplina
Janja Garnbret kombinacija
Mia Krampl kombinacija
Ime in priimek       Funkcija
Gorazd Hren       vodja ekipe
Luka Fonda       trener
Roman Krajnik       trener
Anže Štremfelj       trener
PLAVANJE
Športnik / -ca disciplina
Katja Fain 400m mešano, 800m prosto, 1500m prosto
Janja Šegel 100m prosto, 200m prosto
Ime in priimek       Funkcija
Metka Sparavec       trener
Matija Medvešek       trener
PLAVANJE - DALJINSKO
Športnik / -ca disciplina
Špela Perše 10km
Ime in priimek       Funkcija
Alen Kramar       trener
STRELSTVO
Športnik / -ca disciplina
Živa Dvoršak puška 50m trojni položaj 
 
Ime in priimek       Funkcija
Polonca Sladič       trener



TAEKWONDO
Športnik / -ca disciplina
Ivan Konrad Trajkovič nad 80 kg
Ime in priimek       Funkcija
Jure Pantar       trener
Dragoslav Zarić       sparing partner
Patrik Divkovič       sparing partner
VODSTVO REPREZENTANCE
Miroslav Cerar vodja reprezentance
Borut Kolarič pomočnik vodje reprezentance
Žiga Skvarča pomočnik vodje reprezentance
Brane Dmitrovič novinarski ataše
Staš Remih administrativno osebje
Aljaž Močnik administrativno osebje
STROKOVNA PODPORA
dr. Matjaž Vogrin vodja zdravniške službe; zdravnik
dr. Katja Ažman Juvan zdravnik
dr. Nada Rotovnik Kozjek zdravnik
dr. Robi Kelc zdravnik
Jure Bornšek vodja fizioterapevtske ekipe; fizioterapevt
Manca Vida fizioterapevt
Mirjam Ivančič fizioterapevt
Peter Hribar fizioterapevt
Samo Mikl fizioterapevt
Katarina Skaza fizioterapevt
Khalid Nasif osteopat
Aleš Murn maser
Jernej Švab maser
Gorazd Žužek maser
Vladimir Korovin medicinsko osebje
Matej Cvitanič maser
Peter Krivec fizioterapevt
Matej Rapnik fizioterapevt

Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji