Imamo to. Peking prihajamo!

ZOI Soči 2014

 Igre XXII. olimpiade / Soči, Rusija  7. 2. - 23. 2. 2010
 
ORGANIZATOR
št. športnikov:    2.780   moto iger:    "Hot. Cool. Yours." (Vroče. Hladno. Vaše.)
št. športnih panog:   15   spletna stran:   https://www.olympic.org/sochi-2014
št. disciplin:   98   št. novinarjev:   10.000
št. držav:   88        
št. vstopnic:   > 1.1 milijona        

SLOVENSKA REPREZENTANCA
št. športnikov:   66 (17 Ž, 50 M)   zastavonoša na otvoritvi:   Tomaž Razingar (hokej na ledu)
št. športnih panog:   7   pregled reprezentance:   slovenska reprezentanca
uvrstitev Slovenije:   16   pregled rezultatov:   rezultati Soči 2014
št. kolajn:   (2 Z, 2 S, 4 B)            

   
         
KOLAJNA   MASKOTA   BAKLA

Soči je bil 4. julija 2007 s strani članov MOK-a na 119. zasedanju v Gvatemali izvoljen za gostitelja 22. zimskih olimpijskih iger. V zadnjem, drugem krogu, se je za organizacijo boril z avstrijskim Salzburgom in korejskim PyeongChangom ter ob koncu postal z 51 glasovi zmagovalec. 

Alpsko smučanje je pozdravilo tako najmlajšo olimpijsko prvakinjo, kot tudi najstarejšega prvaka v zgodovini iger. Američanka Mikaela Shffrin je zmagala pri starosti 18 let in 345 dni, medtem ko je bil Avstrijec Mario Matt ob olimpijski zmagi star 34 let in 10 mesecev.

SLOVENSKI MEDALISTI 
 
ZLATO ODLIČJE
TINA MAZE

panoga: alpsko smučanje
disciplina: smuk, veleslalom
SREBRNO ODLIČJE


PETER PREVC

panoga: smučarski skoki
disciplina: normalna skakalnica





ŽAN KOŠIR 

panoga: deskanje na snegu
disciplina: paralelni slalom
BRONASTO ODLIČJE









TEJA GREGORIN

panoga: biatlon
disciplina: 10km zasledovalno







VESNA FABJAN

panoga: smučarski tek
disciplina: šprint







PETER PREVC

panoga: smučarski skoki
disciplina: velika skakalnica






ŽAN KOŠIR 

panoga: deskanje na snegu
disciplina: paralelni veleslalom

REPREZENTANCA SLOVENIJE - UVRSTITVE
 
Šport Priimek Ime Disciplina Uvrstitev





hokej na ledu Goličič Boštjan ekipno  7. m
  Gračnar Luka
  Gregorc Blaž
  Hočevar Andrej
  Jeglič Žiga
  Kopitar Anže
  Kovačevič Sabahudin
  Kranjc Aleš
  Kristan Robert
  Kuralt Anže
  Muršak Jan
  Mušič Aleš
  Pance Žiga
  Pavlin Žiga
  Podlipnik Matic
  Pretnar Klemen
  Razinger Tomaž
  Robar Mitja
  Rodman David
  Rodman Marcel
  Sabolič Robert
  Tavželj Andrej
  Tičar Rok
  Urbas Jan
  Verlič Miha





smučanje - alpsko Ferk Maruša slalom 19. m
      smuk 18. m
      superkombinacija 10. m
      superveleslalom 16. m
      veleslalom odstop
  Kosi Klemen slalom odstop
      smuk 24. m
      superkombinacija diskval.
      superveleslalom 29. m
      veleslalom 37. m
  Kranjec Žan slalom odstop
      veleslalom 23. m
  Lavtar Katarina veleslalom 20. m
  Maze Tina veleslalom 1. m
      smuk 1. m
      superkombinacija 4. m
      superveleslalom 5. m
      slalom 8. m
  Štuhec Ilka smuk 10. m
      superkombinacija odstop
      superveleslalom 13. m
      veleslalom 31. m
  Valenčič Mitja slalom 11. m





smučanje - biatlon Bauer Klemen 10 km šprint 26. m
      12,5 km zasledovalno 24. m
      20 km 52. m
      4x7,5 km 6. m
  Dokl Peter 10 km šprint 72. m
      20 km 74. m
      4x7,5 km 6. m
  Fak Jakov 10 km šprint 10. m
      12,5 km zasledovalno 31. m
      15 km skupinski štart 4. m
      20 km 32. m
      4x7,5 km 6. m
  Gregorin Teja 10 km zasledovalno 3. m
      12,5 km skupinski štart 4. m
      15 km 11. m
      7,5 km šprint 15. m
  Marič Janez 10 km šprint 51. m
      12,5 km zasledovalno 49. m
      20 km 63. m
      4x7,5 km 6. m





smučanje - deskanje na snegu Flander Rok paralelni slalom 22. m
      paralelni veleslalom 6. m
  Košir Žan paralelni slalom 2. m
      paralelni veleslalom 3. m
  Kotnik Gloria paralelni slalom 23. m
      paralelni veleslalom 24. m
  Kralj Jan snežni kanal 29. m
  Marguč Rok paralelni slalom 12. m
      paralelni veleslalom 5. m
  Ravnjak Tim-Kevin snežni kanal 8. m
  Šušteršič Izidor paralelni slalom diskval.
      paralelni veleslalom 21. m





smučanje - nordijska kombinacija Berlot Gašper normalna skakalnica + 10 km 34. m
      velika skakalnica + 10 km 33. m
  Jelenko Marjan normalna skakalnica + 10 km 21. m
      velika skakalnica + 10 km 16. m
  Oranič Mitja normalna skakalnica + 10 km 37. m
      velika skakalnica + 10 km 39. m





smučanje - smučarski skoki Damjan Jernej normalna skakalnica 9. m
      velika skakalnica 17. m
      velika skakalnica - ekipno 5. m
  Kranjec Robert velika skakalnica 37. m
      velika skakalnica - ekipno 5. m
  Logar Eva normalna skakalnica 27. m
  Požun Katja normalna skakalnica 11. m
  Prevc Peter normalna skakalnica 2. m
      velika skakalnica 3. m
      velika skakalnica - ekipno 5. m
  Rogelj Špela normalna skakalnica 26. m
  Tepeš Jurij normalna skakalnica 26. m
      velika skakalnica 20. m
      velika skakalnica - ekipno 5. m
  Vtič Maja normalna skakalnica 6. m





smučanje - smučarski tek Čebašek Alenka 10 km klasično 33. m
      4x5 km 11. m
      šprint 17. m
      šprint štafeta - dvojice 10. m
  Fabjan Vesna šprint 3. m
      4x5 km 11. m
  Jezeršek Barbara 10 km klasično 41. m
      30 km prosto 31. m
      4x5 km 11. m
      Dvojno zasledovanje 7,5 km + 7,5 km 19. m
  Razinger Nika 10 km klasično 60. m
      šprint 27. m
  Višnar Katja 10 km klasično 54. m
      4x5 km 11. m
      šprint 9. m
      šprint štafeta - dvojice 10. m





smučanje - prosti slog Flisar Filip kros 6. m

SPREMLJEVALNO OSEBJE
 
Šport Priimek Ime Funkcija




hokej na ledu Burnik Aleš video analitik
  Dragan Milan tehnični vodja
  Glavič Gaber trener
  Komac Urban maser
  Kontrec Dejan vodja ekipe
  Kopitar Matjaž glavni trener
  Kovač Jože koordinator ekipe
  Marc Manca fizioterapevt
  Savolainen Kari strokovni svetovalec
  Stražar Klemen zdravnik
  Terlikar Drago tehnični vodja
  Zupančič Nik pomočnik trenerja




smučanje - alpsko Blažič Dušan vodja ekipe
  Cerer Miha pomočnik trenerja
  Črnko Darja pomočnik trenerja
  Gostenčnik Jure trener
  Grašič Matija trener
  Gregorič Primož serviser
  Kapš Dušan serviser
  Kunc Mitja trener
  Massi Andrea trener
  Možina Andrej glavni trener
  Pini Mauro trener
  Platovšek Tadej trener
  Poljanšek Nežka fizioterapevt
  Šauperl Jan pomočnik trenerja
  Šepec Jure pomočnik trenerja
  Šteharnik Franjo trener
  Tonejc Zmago serviser
  Verdnik Miha glavni trener
  Vianello Andrea serviser
  Voršič Jernej trener
  Žan Robert trener




smučanje - biatlon Brvar Gregor serviser
  Globevnik Anže serviser
  Kordiš Nejc serviser
  Kos Tomaš trener
  Oblak Matej vodja ekipe
  Račečič Mitja fizioterapevt
  Velepec Uroš glavni trener




smučanje - deskanje na snegu Dobrila Ivan serviser
  Kotnik Peter trener
  Marguč Metod trener
  Mihič Marko trener
  Oblak Gašper tehnično osebje
  Polanec Anže vodja ekipe
  Pristavec Matevž trener
  Štante Samo vodja ekipe
  Tušak Matej psiholog
  Vogrin Saša fizioterapevt




smučanje - nordijska kombinacija Havel Jakub serviser
  Kurik Tomaš serviser
  Triplat Primož glavni trener




smučanje - prosti slog Černoš Tadej kondicijski trener
  Mulej Ladislav serviser
  Vrhovnik Primož glavni trener




smučanje - smučarski skoki Berčič Jože glavni trener
  Frank Nejc pomočnik trenerja
  Grilc Janez pomočnik trenerja
  Janus Goran glavni trener
  Jarc Urban maser
  Justin Toni serviser
  Peterka Primož pomočnik trenerja
  Polak Matjaž kondicijski trener
  Verdnik Tomaž vodja ekipe




smučanje - smučarski teki Bialek Martin serviser
  Brodar Nejc serviser
  Eibel Damir maser
  Gracer Marko vodja ekipe
  Lichon Stefan serviser
  Poklukar Primož serviser
  Torvik Oyvind Per trener
 




vodstvo Dmitrović Branislav novinarski ataše
  Dobnikar Žiga pomočnik vodje reprezentance
  Gartner Nace fizioterapevt
  Ipavec Matej fizioterapevt
  Jovan Kastelic Nina administrativno osebje
  Kolarič Borut pomočnik vodje reprezentance
  Kristan Anže zdravnik
  Majdič Petra vodja reprezentance
  Perko Blaž pomočnik vodje reprezentance
  Rotovnik Kozjek Nada zdravnik
  Skvarča Žiga administrativno osebje
  Svetec Matej zdravnik
  Švab Matic administrativno osebje
  Turel Matjaž zdravnik
 

OLIMPIJSKI UTRINKI
 
"Olimpijske igre so sanje vsakega športnika.
Tradicija olimpijskih iger, pomen, vse skupaj je tako
močno in izjemno. To je poseben trenutek, na
posamezen dan moraš v enem trenutku pokazati,
kaj znaš. Za nagrado so ostali izjemni spomini.
V smuku sem delila prvo mesto z Dominique Gisin,
zmagala pa sem v veleslalomu."


Tina Maze
 
Peter Prevc je drugi slovenski smučarski skakalec,
ki ima dve olimpijski medalji. S tem se ponaša le še 

Matjaž Debelak, ki se je z enako žlahtnostjo (srebro in bron)
vrnil iz olimpijskih iger v Calgaryju leta 1988.
 
"Jaz mislim, da se je dokazalo, da se v mojem
življenju vse dogaja postopoma.
To je bila tista zadeva, medalja z velikih
tekmovanj, ki mi je manjkala. Nekako še nisem čisto
dojel, da sem to dosegel, a sem zelo
zadovoljen, da mi je uspelo."


Žan Košir
 
"20 let treningov, odrekanja in trdega dela
se mi je danes poplačalo.
Ni lepšega občutka."



Vesna Fabjan
 
"Najtežje je bilo zadnja dva kilometra,
ker nekako nisem vedela, kako sem močna
in kako močne so ostale tekmovalke. /.../ 
Vedela sem, da bo medalja težko dosegljiva,
če mi ne bo uspelo zadeti vseh 20 strelov.
Čeprav sem zgrešila en strel, jo imam."


Teja Gregorin

 
PREBERITE TUDI
 

Utrinki ZOI Soči 2014

Utrinki ZOI Soči 2014 - hokejisti Utrinki ZOI Soči 2014 - otvoritev Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 - peter Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 - prevc Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 - gregorin Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 . tina1 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 - hokej Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 - biatlon Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014 Utrinki ZOI Soči 2014

Informacije:

  • 07.02.2014
  • 00.00
  • Soči, Rusija

Organizator:

Več o dogodku:

Lokacija:

Prihajajoči dogodki

ZOI Pjongčang 2018

ZOI Pjongčang 2018

ZOI Vancouver 2010

ZOI Vancouver 2010

ZOI Torino 2006

ZOI Torino 2006

ZOI Nagano 1998

ZOI Nagano 1998

ZOI Calgary 1988

ZOI Calgary 1988

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Sarajevo 1984

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Innsbruck 1976

ZOI Sapporo 1972

ZOI Sapporo 1972

ZOI Grenoble 1968

ZOI Grenoble 1968

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Innsbruck 1964

ZOI Oslo 1952

ZOI Oslo 1952

ZOI St Moritz 1948

ZOI St Moritz 1948

ZOI St. Moritz 1928

ZOI St. Moritz 1928

ZOI Chamonix 1924

ZOI Chamonix 1924

Glavni sponzorji

Veliki sponzorji

Sponzorji